Deň radosti - bez starostí!

08.01.2024

Blížia sa narodeniny vášho dieťaťa a vy chcete, aby to bola oslava, ktorú si zapamätá na celý život? S dobre premysleným plánom môžete zabezpečiť nezabudnuteľný deň plný smiechu a radosti pre vaše dieťa, a to bez zbytočného stresu.

Zvoľte vhodnú tému

Začnite výberom tej správnej témy pre vašu párty. Či už je to svet jednorožcov, stretnutie prencezien, superhdinov, alebo vaše dieťa zbožňuje BING-a, či ružovú PEPPU, vhodný výber témy pomôže určiť farby výzdoby, dekorácie a celkovú atmosféru. Dieťa sa isto poteší, keď všade naokolo bude vidieť prvky toho, čo má najradšej, takže nezabudnite zohľadniť jeho záujmy.

Pripravujte spoločne

Asi netreba pripomínať, že deti radi so všetkým pomáhajú a zábavná môže byť už spoločná príprava oslavy. Urobte si "bojovú/pracovnú" poradu, rozdeľte si úlohy a pustite sa do príprav. Balóny, farebné obrusy podľa témy oslavy vytvoria tú správnu atmosféru. Nezabudnite na stôl s narodeninovými dobrotami, či tortou.

Oslavujte kdekoľvek

Premyslite si aj miesto kde bude oslava prebiehať. Môže to byť váš dom, byt, záhrada, detské centrum, rodinná kaviareň, alebo napríklad park. Vyberte miesto, ktoré bude bezpečné a prispôsobené veku detí, a nezabudnite overiť dostupnosť a zarezervovať potrebný termín. Ak plánujete oslavu priamo u vás doma, dopredu si určite konkrétne miestnosti, kde bude oslava prebiehať. Ak očakávate aj tých najmenších hostí, plánovať hlavný program, či krájanie torty na poschodí domu nebude ten najlepší nápad. A zase naopak, ak čakáte príchod desiatich "párty terminátorov" vyhraďte im priestor tak, aby ste mohli oslavu koordinovať z "bezpečného" miesta, napríklad vašej kuchyne. Dopredu si určite miesta, kde vaše dieťa spolu s jeho kamarátmi nebudú počas oslavy chodiť. Spálňa, kúpelňa, garáž, či záhradná dielňa tak môžu zostať v "nedotknutom" stave.

TAJNÝ TIP: Vedeli ste o tom, že v Nitre je krásny priestor na narodeninovú oslavu? Volá sa Motolino!

Mňamky pre každého

Občerstvenie zohráva dôležitú úlohu na každej oslave. Pripravte jednoduché a chutné jedlá, ktoré majú deti radi. Malé obložené chlebíky, ovocné poháre a farebné dezerty, či zmrzlina sú vždy vítané. Deti milujú pizzu a pre to si môžete prípravu oslavy zjednodušiť aj tým, že si ju objednáte na konkrétny čas. Nezabudnite na nápoje a prípadne aj na možné alergény.

TAJNÝ TIP: Kúzelník Tristan, je aj majster vo výrobe CUKROVEJ VATY. Objednajte si ju spolu s predstavením na vašu oslavu.

Program je dôležitý

Pripravte pre deti program plný zábavy a hier, ktoré zohľadnia vek a záujmy detí. Štafetové preteky, tvorivé dielne a hudobné aktivity vždy potešia. Program na detskej oslave je jej najdôležitejšia časť. Deti, ktoré iba "pobehujú" po dome, či záhrade sa síce skoro unavia (aspoň si to myslíme), ale popri tom z vášho rodinného hniezda urobia "vojnové pole". Správna dramaturgia oslavy je základom pre jej úspešný priebeh. 

Začiatok oslavy

Oslávenec privíta hostí a vy môžete robiť fotografie pokiaľ sú všetci a všetko na svojom mieste. Spoločné gratulácie s darčekmi - vyhraďte priestor, kde budú môcť detskí hostia zablahoželať oslávencovi, ale myslite na to, že nie každé dieťa vie predstúpiť pred ostatných a povedať narodeninové prianie.


Hudba, hudba a ešte raz hudba

Dôležitá súčasť každej oslavy. Nechajte deti na začiatku prežiť spoločnú radosť zo stretnutia v nádhernom prostredí plnom balónikov, výzdoby a spoločných kamarátov.

TAJNÝ TIP: Zadajte do hudobnej aplikácie "detská párty" a playlist je na svete.


Hlavný program

Po krátkom spoločnom "voľnom programe" by mal prísť na rad hlavný program. Či už máte objednaného Kúzelníka Tristana, animátora, balónovú, alebo bublinovú show, nenechávajte tento program na koniec. Môže sa zdať, že takýto program by mal byť v závere oslavy ako "zlatý kliniec", ale chcieť od detí koncentráciu na sledovanie show programu, ak majú za sebou hodinovú diskopárty, alebo naháňačku vonku, je nemožné. Hlavný program odporúčam plánovať hodinu po príchode prvého detského hosťa. 

TAJNÝ TIP: Kúzelník Tristan je "majster" v programe na narodeninovej párty. Overte si dostupnosť na telefónnom čísle 0948 689 725.


Krájanie torty

K tejto časti oslavy by malo prísť bezprostredne po ukončení "hlavného programu". Deti sú ešte stále koncentrované a tak správne "vyhladovené", že im torta určite bude chutiť ako tá najlepšia na svete. Oslávenec by mal spolu s vami krájanie torty koordinovať.


Bláznenie do zbláznenia

Teraz prišiel ten čas, nechať deťom voľnosť a priestor pre ich vlastné šantenie a hry. Táto časť oslavy je najväčším strašiakom všetkých rodičov, pretože je to nepochybne priestor na to, aby všetko zostalo "hore nohami", došlo k drobnému úrazu, či malou "roztržkou" medzi deťmi za to, kto má krajší balón. Nebojte sa, oni si poradia a napokon vyhráva aj tak oslávanec, pretože je to jeho deň. Doprajte deťom priestor vyblázniť sa "po svojom". Budú si to užívať a oslava, ktorú ste pripravili bude pre nich nezabudnuteľným zážitkom.


Spoločná fotografia 

Nezabudnite zachytiť všetky jedinečné momenty z oslavy. Vidieť po roku, dvoch, či desiatich fotografie, či videá z oslavy je výnimočný zážitok.

S touto prípravou sa vyhnete zbytočnému stresu a budete mať možnosť plne si užiť tento špeciálny deň. Vaše dieťa si zaslúži narodeninovú oslavu plnú radosti a smiechu a vy zase bezstarostnú prípravu bez zbytočného stresu a tak si budete môcť spoločne užiť tento výnimočný deň.